خانه / اداری و تجاری / دکوراسیون بوتیک مردانه

دکوراسیون بوتیک مردانه

طراحی داخلی بوتیک مردانه در شانگهای چین

طراحی بوتیک مردانه
طراحی بوتیک مردانه

معمولا فروشگاه محل کسب درآمد بوده و بایستی بتوان با ایجاد تفاوت و جذابیت بیننده را به داخل فروشگاه آورد ،در این فروشگاه که به سبک متفاوتی طراحی شده به راحتی میتوان دید که در یک محل دنج در شانگهای چین چگونه با طراحی خاص و کم هزینه این فروشگاه لباس را به یکی از معروفترین فروشگاه های لباس تبدیل کرده است.

 

ایده های اولیه طراحی

این فروشگاه در یکی از کارگاه های قدیمی آهنگری که به تازگی بازسازی شده بوده قرار گرفته بود و با توجه به موقعیت جغرافیایی این فروشگاه که نزدیک یکی از محبوبترین پاتوق های هنری در شانگهای بود ایده طراحی این فروشگاه شکل گرفت،محلی که دسترسی مناسبی به گالری ها  کافی شاپ ها و فضاهای باز مناسبی برای برگزاری جلسات کاری داشت.

بوتیک مردانه
بوتیک مردانه

زندگی همواره در مقابل استقرار و پایایی است”این جمله را میتوان به طور کل زمینه اصلی طراحی و دکوراسیون این فروشگاه لباس دانست.عموم مردم دیدگاه منفی نسبت به تاریکی دارند و در مقابل همواره انرژی مثبت تر و قابل قبول تری نسبت به نور و روشنایی دارند و این هم به این خاطر است که همواره برای درک عمق تاریکی نیاز به نور داریم.

غربی و شرقی ،قدیمی و جدید،استاتیک و یا دینامیک فرقی نمی کند همواره این تص=ضاد ها در تعامل با هم میباشند و این همان استقرار و پایایی میباشد.

همانطور که در طب شرقی هرگز اشاره مستقیمی به مبحث طب فیزیکی و یا روانی مطرح نیست بلکه هر دوی اینها در کنار هم معنی پیدا میکنند.

طراحی ویترین بوتیک مردانه
طراحی ویترین بوتیک مردانه

در طراحی این فروشگاه لباس از ایده تقابل استفاده شده تا با بهره گیری از تضاد ها جذابیت خاصی برای بیننده ایجاد گردد.

دکوراسیون بوتیک مردانه
دکوراسیون بوتیک مردانه

برای طراحی این فروشگاه لباس از یک پل استفاده شده تا بتوان حس تعلیقو ارتباط را که در تعامل و استقرار با هم هستند به بیننده انقال دهد

همانطور که در اکثر فضا های این فروشگاه میبنیم از تضاد و تعامل بهره گرفته شده.برای طراحی راه پله ارتباطی بین طبقات این فروشگاه  از نوعی راه پله متفاوت تر از آنچه معمولا میبینیم استفاده شده و در قسمت مقابل آن از پله های تو پر استفاده شده است تا بتواند تضاد و تعامل را نمایش دهد.

معمولا از المان هایی استفاده شه که اکثرا به آنها  اصلا فکر نمیکنند و این یکی از رموز متفاوت شدن و مشهور شدن اسن فروشگاه میباشد.

طرح بوتیک مردانه
طرح بوتیک مردانه

در طراحی این فروشگاه از تضاد های نا محسوسی استفاده شده که به صورت ناخود آگاه حس کنجکاوی بیننده را برانگیخته و او را به فکر میبرد که این همه تضاد برای چیست که در ادامه با قدم زدن در این فروشگاه تما تضاد ها را حل شده دیده و به تعامل نیز میرسد.

دکوراسیون بوتیک مردانه
دکوراسیون بوتیک مردانه

7

همواره استفاده از یک آرم بزرگ توجه بیننده را به خود جلب نمیکند بلکه گاهی میتوان مانند طراحی بالا با قراردادن لوگوی کوچک فروشگاه در یک دیوار ساده رنگی در کنار یک دوچرخه با رنگ جذاب که خود یکی از محصولات فروشگاه نیز هست توجه بیشتری را معطوف خودکند.

دکوراسیون مغازه پوشاک مردانه
دکوراسیون مغازه پوشاک مردانه
طراحی دکور بوتیک مردانه
طراحی دکور بوتیک مردانه

استفاده از ویترین باز بر خلاف اکثر ویترین هایی که در بوتیک ها میبینیم حس صمیمانه تری را به خریدار منتقل کرده و ایکه میتوان به راحتی از نزدیک آنها را لمس کند قدرت خرید بیشتری را در خریدار ایجاد کرده است. (همان حس تضاد ویترین که فضای بسته میباشد که تعامل با دسترسی مستقیم به محصولات  است را القا میکند)

دکوراسیون بوتیک مردانه
دکوراسیون بوتیک مردانه
بوتیک مردانه
بوتیک مردانه

همانطور که در عکس بالا میبنیم همان بحث نور و تاریکی که با ایجاد یک کنج دنجو تاریک در فروشگاه که با نورپردازی های خاصی تاریک را از بین برده و صرفا از رنگ سیاه برای بدنه استفاده شده است.

بوتیک مردانه دکور
بوتیک مردانه دکور
دکور بوتیک
دکور بوتیک

استفاده از باکس های مدرن بر روی دیوار آجری قدیمی این فروشگاه توجه خریدار را به این قسمت جلب میکند تا این کیف و کفش های زیبا بیشتر و بهتر دیده شوند.

14

در عکس بالانیز میبینیم  باز هم با ایجاد تاقچه زیبا  و نورانی در میان دیوار آجری همان حس کنجکاوی را برانگیخته تا بتوان دسته ی دیگری از محصولات این فروشگاه را به نمایش گذاشت.

دکور فروشگاه بوتیک
دکور فروشگاه بوتیک

همچنین در تصویر بالا به راحتی میتوان تضاد بین دو ویترین مشابه را به راحتی دید که خریدار رابه راحتی برای دیدن این محصولات جلب میکند.

 

پیشنهاد پردیب

دکور مغازه سیاه و سفید

دکوراسیون بوتیک مردانه

دکوراسیون بوتیک مردانه طراحی این فروشگاه توسط زاحا حدید یکی از معروفترین معماران معاصر که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *