خانه / مشاعات / پارکینگ / طراحی پارکینگ

طراحی پارکینگ

طراحی پارکینگ

طراحی پارکینگ مدرن

همانطور که میدانیم پارکینگ فضایی عمومی، برای نگهداری وسایل نقلیه ساکنین ساختمان است. اولین فضایی که اشخاص برای وارد شدن به ساختمان استفاده میکنند بعد از فضای ورودی، پارکینگ است برای پارک کردن وسیله نقلیه خود. در نتیجه این فضا به نوعی میتوان گفت معرف ساختمان است. پس فضا در طراحی، کاملا هماهنگ با بنا عمل کرده و باید طوری انجام شود که باعث فرار ساکنین بعد از پارک ماشین نشود. بلکه ساکنین از گذراندن زمانی  که در این فضا هستند لذت ببرند.

1

 

در پارکینگ به علت وجود ماشینها و کور شدن محوطه دید دیوارها، اکثر طراحی ها ناخودآگاه به سمت سقف کشیده می شود. در تصویر میبینید با ایجاد طرحهای ساده و زیبایی در سقف و نور مخفی در آنها مشکل نور را با زیبایی خاصی در فضا توانسته ایم حل کنیم. نوعی پارتیشن  شبکه ای  از جنس چوب در کنار ورودی تعبیه شده است که محدودیت دید را در فضا کمتر میکند.

2

 

3

در این تصویر همانطور که میبینید از گل و گیاه بر روی طوری استفاده شده که این کار باعث زنده شدن روح مرده ی فضای پارکینگ میشود.

4

این خانه به علت جنوبی بودن دارای محوطه ی باز بزرگی در پشت ساختمان است که دید و نور خوبی از این طریق به پارکینگ منتقل میشود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *