خانه / پذیرایی / دکوراسیون اتاق نشیمن آپارتمان

دکوراسیون اتاق نشیمن آپارتمان

طراحی آپارتمان کوچک

دکوراسیون اتاق نشیمن آپارتمان
دکوراسیون اتاق نشیمن آپارتمان

با توجه به کمبود فضا در شهر های بزرگ مثل تهران، برای تامین اسکان شهروندان، طبیعتا وسعت خانه ها کوچکتر میشود. به همین دلیل اکثر واحد های آپارتمانها که در شهر های بزرگ ساخته میشوند متراژی بین ۴۰ تا ۷۰ است.  طراحی این آپارتمانهای محدود، نیاز به تخصص زیادی دارد و هر معماری نمیتواند از پس این کار برآید. اما با خلاقیت و مهارت ما میتوانیم کیفیت فضای بصری خانه را آنقدر بالا ببریم که کوچک بودن فضا به زیبایی شناسی و تامین آرامش و آسایش افراد در خانه به هیچ وجه صدمه نزند. تعدادی از معماران متاسفانه با بهانه ی محدودیت فضا، از این روش برای کم کاری و فرار از زیر بار مسئولیت استفاده میکنند که این کار خیانت بزرگی به جامعه حساب میشود.

همانطور که در تصویر ملاحضه میکنید شخصی برای طراحی دکوراسیون منزل شخصی خود با مراجعه به ما، درخواستی را مطرح کرد. او میخواست با صرف هزینه ای کم به خانه ی خود، چهره ی مدرن و شیکی ببخشد. مساحت این خانه ۷۰ متر و سالن پذیرایی آن حدودا ۵۰ متر است. با طراحی آشپزخانه جزیره ای برای این فضا توانستیم بالای سالن را جلوه ی خوبی بدهیم.

دکوراسیون اتاق نشیمن آپارتمان
دکوراسیون اتاق نشیمن آپارتمان

در کف سالن از پارکت چوبی با رنگی تیره، برای زنده کردن فضای سالن استفاده شده است. همچنین برای هماهنگی دکور سالن با یکدیگر، از جنس و رنگ کف پوش برای کابینت ها استفاده شده است.

برای نشان دادن بهتر دکور در سقف نورپردازی هایی انجام شد. اما با همه این موارد در سالن خانه نقطه عطفی وجود نداشت. این کمبود باعث پراکندگی حواس افراد در خانه میشد.

دکوراسیون نشیمن
دکوراسیون نشیمن

با استفاده از متریال متفاوت نسبت به فضا، با بافتی خشن و رنگ تیره و سرد در انتهای سالن، واقع در آشپزخانه این مشکل را حل کردیم. همانطور که دیدیم با استفاده از خلاقیت طراحان حرفه ای تیم پردیب توانستیم سالنی زیبا و مدرن را با هزینه ای کم و با کیفیت بالایی طراحی کرده و نظر کارفرما را جلب کنیم.

در آخر با یک جمله زیبا که به نوعی نتیجه گیری مطالب بالا هم بحساب می آید کلام را تمام میکنم.

هیچگونه توجیهی برای کم کاری یک معمار و طراح مورد قبول نیست و باید حداکثر تلاشمان را برای رسیدن به هدف کرده تا به بهترین نتیجه ی دلخواه برسیم.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *