خانه / دسته‌بندی نشده / شومینه مدرن

شومینه مدرن

انواع طراحی شومینه های دوطرفه در اتاق نشیمن

اگر شما در منطقه ای با آب و هوای سرد زندگی میکنید ساخت یک شومینه در نشیمن خانه شما میتواند کمک بزرگی برای گرما بخشیدن به خانه و محیط بکند. با ساخت یک شومینه زیبا و کوچک در خانه میتوانید در نزدیکی آن به تماشای رقص شعله های آتش نشسته وتمام وجودتان گرم شود و با خیال راحت مشغول خواندن یک کتاب ویا به استراحت خود بپردازید.

شومینه انواع مختلفی دارد که ما در اینجا شومینه های دوطرفه را به شما معرفی خواهیم کرد. این شومینه جز بهترین مدل از لحاظ بازدهی انرژی در خانه میباشد و کل گرمای تولید شده را به محیط انتقال میدهد.

شومینه قابلیت تبدیل به یک نقطه کانونی در خانه را دارد و در طراحی نشیمن میتوانیم از این خصوصیت به خوبی استفاده کنیم. همچنین میتوانیم با ساخت یک شومینه در وسط سالنی، آن را به دو اتاق مجزا تبدیل کرده و هر دو فضا میتوانند از گرمای شومینه استفاده کنند.

شومینه مدرن
شومینه مدرن

شومینه خانه ای در ونکوور کانادا

 

نوسازی خانه ای در نیویورک

شومینه مدرن
شومینه مدرن

 

این خانه با ساخت شومینه ای در وسط، به دو منطقه تبدیل شده است. تیغه ی مربوط به دودکش شومینه را باید از متریال با مقاومت بالا در برابر حرارت انتخاب شود. به همین دلیل این دیوار معمولا با متریالهایی با بافت خشن و زمخت ساخته میشود.

شومینه مدرن
شومینه مدرن

 

این خانه سالنی یکپارچه و کسل کننده برای صاحب خانه بوده که با طراحی شومینه ای وسط این سالن، باعث خورد شدن فضای بزرگ و کسل کننده خانه شده است.

بازسازی خانه ای در کولرادو

شومینه مدرن
شومینه مدرن

 

این شومینه با چوب با رنگ تیره در بالا و در پایین از بتن ساخته شده است. المانی از انسانی در حال پیاده روی بر روی شومینه میبینیم که نشان دهنده تحرک و شادابی نیز میباشد.

 

طراحی شومینه ای به سبک قدیمی و سنتی

شومینه مدرن
شومینه مدرن

این شومینه برای انتقال حس قدیمی بودن، از گچ و آجر همراه با قالب بندی و رابیتس کاری ساخته شده است. همانطور که در تصویر ملاحظه میکنید یک فرش و یک میز چوبی فضا را یکپارچه و هماهنگ با شومینه کرده است.

بازسازی کلیسا و تبدیل آن به فضایی برای زندگی واقع در شیکاگو

شومینه مدرن
شومینه مدرن

 

در این خانه از شومینه ای برای تجزیه ی فضای بزرگ کلیسا به بخش های کوچکتر برای زندگی استفاده شده است. این شومینه دارای قدرت جاذبه ی قویی به علت امتداد آن از کف تا سقف در خانه است. همچنین ویژگی خلاقانه این شومینه، تعبیه فضایی برای ذخیره سازی هیزم در کنار آن است که جدای بحث کاربری آن، زیبایی فوق العاده ای به محیط میبخشد.

شومینه مدرن
شومینه مدرن

 

این شومینه بزرگ سنگی، طوری طراحی شده که به شخص اجازه نگاه کردن به فضای مجاور را از درون شومینه میدهد. این کار باعث میشود در عین اینکه اتاقها جدا شده ولی حس بزرگی فضا در بیننده زنده بماند.

  • شومینه چهار طرفه گازی
شومینه مدرن
شومینه مدرن

یکی دیگر از ایده های عالی برای انتخاب یک شومینه، شومینه گازی سفارشی است که از شیشه ساخته شده است. این نوع شومینه شیشه ای، فضا را بدون محدود کردن دید ازهم جدا میکند.

شومینه مدرن
شومینه مدرن
شومینه مدرن
شومینه مدرن

همانطور که در تصویر میبینید مکان در شهری مدرن و پیشرفته قرار گرفته است. این پنت هاوس زیبا طوری طراحی شده که هماهنگ با فضای بیرون باشد. استفاده از رنگ های متضاد و قفسه هایی در کنار شومینه دو طرفه به این موضوع کمک میکنند.

شومینه مدرن
شومینه مدرن

این شومینه زیبا و مدرن که درون آن از گلدانهای زرد رنگ استفاده شده، طوری طراحی شده که فضای آشپزخانه و پذیرایی را به خوبی از هم جدا کرده است. رنگ این شومینه برای هماهنگی با دکور خانه، سیاه و سفید انتخاب شده است.

–   نواری از آتش در خانه

شومینه مدرن
شومینه مدرن

خانه ی لوکسی که در تصویر میبینید با طراحی یک شومینه، زیبایی فضا دوچندان میشود. این شومینه با سنگ تیره براق پوشیده شده که مانند آینه عمل کرده و نور را به فضا انعکاس میدهد.

شومینه مدرن
شومینه مدرن

این شومینه زیبا و تاثیر گذار از اختلاط متریالهای مختلف طبیعی ساخته شده است. طراح برای انتخاب این متریالها از کوهی که در منظره جلوی خانه دیده میشود ایده گرفته است. سنگ، بتن و فلز باهم ترکیبی جادویی در شومینه کنار هم بوجود آورده اند. اتاق نشیمن با ارتفاعی بالاتر از فضای مجاور که ناهار خوری هست، قرار گرفته. این کار باعث زنده تر شدن و مورد توجه قرار دادن فضای نشیمن نسبت به دیگر فضاها میشود.

شومینه مدرن
شومینه مدرن

طراحی شومینه ای زیبا همراه با یک تلویزیون بر روی آن برای جدا سازی فضای ناهار خوری از سالن پذیرایی.

شومینه مدرن
شومینه مدرن

طراحی خانه ای زیبا بهمراه شومینه ای در مرکز واقع در اسلواکی

طراحی شومینه در یک ویلا

شومینه مدرن
شومینه مدرن

این شومینه بدون اتصال به زمین نوعی خلا را در فضا ایجاد کرده که بیننده را به فکر وادار میکند.

نمونه ای از یک دکور سفید و خاکستری همراه شومینه

شومینه مدرن
شومینه مدرن

با ساخت شومینه ای زیبا در فضای خانه به خوبی ناهار خوری از بقیه فضاها جدا شده است.

شومینه مدرن
شومینه مدرن

نمونه زیبای یک شومینه از جنس سنگ و چوب را که بسیار زیبا و جذاب کار شده میتوانیم در تصویر ببینیم.

  • ساخت شومینه با متریال خاصی به نام ورقه های فلز کورتن
شومینه مدرن
شومینه مدرن
  • طراحی شومینه ای در خانه ی ساحلی
شومینه مدرن
شومینه مدرن
شومینه مدرن
شومینه مدرن

این شومینه زیبا ساخته شده از سنگهای خاکستری رنگ در خانه به خوبی نقش خود را اجرا میکند و به زیبایی فضا می افزاید. همچنین باغچه ای عمودی بر روی دیوار کناری طراوت و شادابی به فضا تزریق میکند.

  • ساخت شومینه با بتن
شومینه مدرن
شومینه مدرن

ایده ای خوب و جذاب برای متریال ساخت شومینه در خانه بتن است. همانطور که در تصویر میبینید سردی چهره ی بتن با گرمای آتش و چوب های استفاده شده در کف و دکور خانه به خوبی خنثی شده است.

  • بازسازی خانه بدون تخریب شومینه قدیمی
شومینه مدرن
شومینه مدرن

 

همانطور که در تصویر میبینید با زدن رنگ سفید بر روی دیوار آجری، شومینه چهره ی تازه و جدیدی به خود گرفته است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *