خانه / آشپزخانه / رنگ آشپزخانه (بازی با رنگ، نور و متریال در طراحی آشپزخانه ای جذاب)

رنگ آشپزخانه (بازی با رنگ، نور و متریال در طراحی آشپزخانه ای جذاب)

بسیاری از افراد برای کم اشتهایی و سو, هاضمه دست به مصرف داروهای خطرناکی میزنند. اما ما با طراحی آشپزخانه شما کاری میکنیم که اشتهایتان دو برابر شود. 🙂 ما با طراحی و انتخاب رنگ و متریال های خاص و زیبا میتوانیم افرادی را که به آشپزخانه وارد میشوند تحریک به خوردن کنیم.

آشپزخانه مکانی برای طبخ و خوردن غذا در اکثر موارد به حساب می آید که معمولا افراد برای لذت بردن بیشتر از غذا خوردن به این مکان میروند. یکی از لذت های خیلی مهم که خداوند متعال لطف کردند در اختیار ما انسانها قرار دادند خوردن و آشامیدن است. پس باید تمام تلاش را در راستای امکان تجربه ی لذت کامل از این موضوع را به اشخاص بدهیم.

رنگ در آشپزخانه :

روانشناسی رنگ به ما ثابت کرده که دیدن رنگها در افکار و اعصاب ما میتواند به سرعت وارد شده و روی حالت افراد، بدون اینکه متوجه شوند اثر بگذارد. پس باید در انتخاب رنگها برای فضاها نسبت به کارایی و رفت و آمد افراد دقت کنیم وگرنه افراد به مرور زمان دچار مشکل اساسی خواهند شد.

آشپزخانه نیاز به رنگ هایی دارد که آرامش و اشتها را همزمان به ما منتقل کند. در این فضا نباید زیاد از رنگهای شلوغ و اضطراب آور استفاده کنیم. این فضا باید طوری طراحی شود که حتی افراد تمام طول روز راهم اگر خواستند بنشینند و صحبت کنند، غذا بپزند و بخورند هم خسته نشوند. باید به طوری رنگها را مکمل هم استفاده کنیم. همان اندازه که رنگ آرامش بخش استفاده میکنیم برای کم نشدن از جذابیت فضا باید به اندازه ی نیا هم از رنگهای جیغ و پر انرژی استفاده کنیم.

در ادامه نمونه های جذابی از طرح های آشپزخانه را برای شما جمع آوری کرده ایم. با هم تماشا میکنیم.

رنگ آشپزخانه
رنگ آشپزخانه


ترکیب رنگ آبی فیروزه ای با سفید بیشتر تمایل دعوت به آرامش افراد را دارد. این فضا برای افرادی که تایم زیادی را در این فضا میخواهند بگذرانند ایده آل است.

رنگ آشپزخانه
رنگ آشپزخانه


ترکیب رنگی سبز، سفید و قهوه ای حس آرامش طبیعت را زنده میکند.

رنگ آشپزخانه
رنگ آشپزخانه

030116_1431_4

ترکیب رنگی سفید و بنفش که جذابیت فضا را به حد کمال رسانده است. افراد در این فضا اشتهای عجیبی به خوردن غذا پیدا خواهند کرد.

030116_1431_5

ترکیب رنگ یاسی و سفید که واقعا در فضا معجزه ایجاد میکند. این رنگ، رنگ سال ۲۰۱۶ نیز انتخاب شده است.

030116_1431_6

این ترکیب رنگ که دیگر توصیف نشدنی است. تونالیته قرمز، آبی و زرد در این فضا واقعا به خوبی باهم و کنار هم نشسته اند. این فضا با مهارتی خاص افراد را به خود جذب کرده و روحیه شادی را به آنها تزریق میکند. در این فضا به نظر من باید افراد از شادی و هیجان ایستاده غذا بخورند و آشپز با رقص غذا را سرو کند 🙂

طراحی آشپزخانه
طراحی آشپزخانه


ترکیب رنگی زرد، مشکی و سفید به سادگی فضایی مدرن و شیک را با هم به وجود آورده اند.

طراحی آشپزخانه
طراحی آشپزخانه


ترکیب آبی فیروزه ای و سفید همراه با سبزی گل و گیاهان در فضا زندگی و امید را زنده کرده اند.

طراحی آشپزخانه
طراحی آشپزخانه

030116_1431_10

سفید، نارنجی و سیاه برای معرفی یک دیگر کنار هم به خوبی قرار گرفته اند. آشپزخانه ای ساده و خنثی با سبک مدرن.


سفید، زرد و قهوه ای به خوبی با هم در این دکور هماهنگ شده و هارمونی خوبی به وجود آورده است.

030116_1431_11

آشپزخانه ی سفید در سالن طوری طراحی شده که زیاد به چشم نمی آید و مانند جزئی از دکور پذیرایی به حساب می آید. رنگهای خنثی این ویژگی را دارند که میتوانند فضا ها را بدون اینکه هیچکس متوجه شود از هم متمایز کنند.

آشپزخانه سبز
آشپزخانه سبز


رنگ سبز در آشپزخانه حس ارگانیک بودن فضا را به ما خیلی خوب انتقال میدهد و ما را به استفاده از مواد غذایی طبیعی ترقیب میکند. کاملا آرامش بخش و زیباست .

بازی نور در آشپزخانه:

آشپزخانه ها برای میکروب زدایی در همه ی طرح ها باید از نور طبیعی برخوردار باشند و این امر میتواند در زیباتر دیده شدن دکور آشپزخانه به ما کمک خوبی کند. همچنین ما میتوانیم از نور مصنوعی در مواقعی که امکان استفاده از نور طبیعی در فضا وجود ندارد برای شاخص کردن دکور آشپزخانه استفاده کنیم. در ادامه میبینیم که با نور پردازی صحیح چگونه میتوانیم کیفیت فضا را به خوبی ارتقا دهیم.

030116_1431_13

آشپزخانه ای با سبک مینیمال و ساده که با نور پردازی جلوه ی خاصی در آن ایجاد شده است.

030116_1431_14

همانطور که در تصویر میبینید به علت نبود بازشوی نورگیر در این آشپزخانه، طراح از نور ردازی مصنوعی در زیر کابینت های بالایی برای تامین نور میز کار و سینک آشپزخانه استفاده کرده است. همچنین با این کار به فضا جذابیت و کیفیت خاصی بخشیده است.


این آشپزخانه رویای همه ی افرادی که علاقه ی زیادی به آشپزخانه دارند و تایم زیادی را در آن میگذرانند، هست. چرا!!! سوال نداره که… یکبار دیگر به تصویر نگاه کنید. آسمان، سقف اتاق ما، درختان و سبزه ها دیوار اتاق ما، استفاده از متریال طبیعی در فضا، همه چیز را برای یک آشپزی رویایی مهیا کرده اند.


با استفاده از نور پردازی در کف، زیر کابینتها میتوانیم فضا را بلند تر از آنچه که هست نمایش دهیم. این تکنیک برای فضا هایی که ارتفاع کمی دارند خیلی تاثیر گذار میباشد.


بازی با بافت و متریال و نور در این آشپزخانه مدرن و شیک به خوبی انجام شده. طوری که هر شخصی چشمش به این سمت بیوفتد ناخودآگاه به دیوار بتنی خیره خواهد شد. کاملا ظریف و مینیمال طراحی شده و رنگهای خنثی آرامش محیط را به خوبی برقرار کرده اند.
این طرح دستگیره ی کابینت آشپزخانه های مدرن و ساده است تا از ایجاد دسته در دید اتاق جلوگیری کرده و حس مدرن بودن دکوراسیون را بهتر انتقال دهند. این طرح حتی باعث بزرگ شدن فضا به اندازه ی سه سانت میشود. سه سانت هم برای بعضی آشپزخانه ها فضایی غیر قابل چشم پوشی است.


آشپزخانه ای کوچک و لوکس در تصویر میبینید که گویی برف بر کف این اتاق پا گرفته است.


سنگ های کرم رنگ پشت کابینت، استیل کار شده در دیوار پشت گاز و گلدانهای زیبا منظره ای زیبا را در آشپزخانه تشکیل داده اند.


روشی خلاقانه که در این آشپزخانه میبینید برای همه ی ما مشکلی که همیشه با آشپزخانه ی خود در خانه داریم در ذهنمان زنده میکند. قسمت های بالایی کابینت های آشپزخانه منطقه ای بی مصرف در همه ی طرح ها است و منبع کثیفی و گردو خاک میشود. با ایجاد نردبامی کشویی در کابینت میتوانبپیم از این فضای مرده به راحتی استفاده کنیم. رنگ زرد شیر ظرفشویی گرمای محیط را مانند خورشید برای زمین، در این آشپزخانه تامین کرده است.


این متریال زیبا که در فاصله ی بین کابینتهای آشپزخانه اجرا شده حس دیوار آجری کوچک شده را به ما میدهد و نورپردازی بالای آن جذابیت این دیوار را به حد کمال رسانده است.


آشپزخانه ای ساده و مدرن با بازشوی سرتاسری کنار خود نمونه ای کامل از طرحهای شیک آشپزخانه به حساب می آید.


طراحی آشپزخانه ی کوچک و زیبا با گرما و حرارتی بی نظیر


آشپزخانه ای زیبا پر از آرامش


آشپزخانه ای ساده، شیک، مدرن


این طرح خلاقانه ای از یک آشپزخانه است که توانسته جایزه بهترین ایده برای آشپزخانه ی کوچک را به خود اختصاص دهد. همانطور که میبینید کنسولی متحرک در فضا تعبیه شده که اجاق گاز و سینک بر روی آن قرار گرفته اند. این آشپزخانه با سبک پلان باز طراحی شده است. یعنی مکان خاصی برای آشپزخانه تعریف نشده، در حالی که آشپزخانه محدوده ی خود را در زمان استفاده بزرگ نشان میدهد و در مواقع بدون استفاده فضایی را برای خود اشغال نمیکند.


چند نمونه آشپزخانه ی مدرن را در اینجا با هم میبینیم و لذت میبریم.
در این آشپزخانه با استفاده از یک ستون و تیر هایی در بالا، محدوده ی آشپزخانه به طور نامحسوس و خلاقانه تعریف شده است.


نمونه ای از آشپزخانه ی مدرن که در دیوار آن با جسارت زیادی از متریال طبیعی با بافت خشن استفاده شده و این کار جذابیت زیادی به فضا داده است. سنگ های استفاده شده در این فضا گویی، با زبان بی زبانی میخواهند با انسانها صحبت کنند. از روزهای خوبشان در طبیعت، از صدای شرشر آب رودخانه ها، از صدای چهچه بلبل وحشی بر روی درختان سر به فلک کشیده. همه ی این حرف ها را هنگام خوردن یک صبحانه ی عالی با شما در میان میگذارند.


نمونه ی دیگری از آشپزخانه ی کوچک ولی با کارایی بیشتر از فضای موجود است. یک میز کار عالی و بزرگ در وسط برای آشپز محیا کرده که لذت آشپزی را به او هدیه میدهد.


دو نمونه ی دیگر از طراحی آشپزخانه ی کوچک را میبینیم که در نمونه بالا از یک میز تا شو برای جلوگیری از اشغال بیهوده ی فضا استفاده شده است. همچنین در نمونه ی پایین شما میبینید که در کوچک ترین فضا ما میتوانیم تمام عناصر اصلی یک آشپزخانه را اگر چه کوچک، ولی به خوبی در فضا ببینیم و از آنها استفاده کنیم.


در آخر از همه ی دوستان و علاقه مندان به سایت و مطالبی که ما برای شما جمع آوری میکنیم، تشکر میکنم و با تمام تلاش، در مسیر کاملتر شدن قدم بر میداریم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *