خانه / فضای بیرونی / استخر / طراحی استخر خلاقانه

طراحی استخر خلاقانه

طراحی استخر با ایده های خلاقانه

اگر شما تصمیم به اضافه کردن یک استخر در خانه ی خود دارید در این جا ما شما را راهنمایی میکنیم که در انتخاب طرح آن دچار مشکل نشوید. اگر شما قصد ایجاد استخری کارامد و زیبا را دارید باید فکر و دیدتان به استخر از یک حفره درون زمین بالا تر رفته و خلاقانه تر به آن نگاه کنید. این حفره مکانی است برای سالها تفریح و گذراندن زمان های خوب کنار خانواده یا دوستان. مکانی برای ایجاد آرامش بیشتر در شما و کاملا به دور از استرس و زندگی روزمره. پس این حفره همانطور که میبینیم خیلی هم مکان بی اهمیتی نیست و در زندگی ما کاملا موثر است.

طراحی استخر مدرن
طراحی استخر مدرن
طراحی استخر
طراحی استخر
طراحی استخر جذاب
طراحی استخر جذاب

اهمیت عملکرد فضا در طراحی استخر

یکی از مهمترین موارد در رابطه با طراحی استخر چگونگی استفاده شما و خانواده شما از استخر تیز میباشد.

اگر شما نیاز به استخری برای شنا کردن دارید و عاشق شنا هستید استخرهایی با شکل مستطیل باید برای شما انتخاب شود.اگر شما به یک وان جکوزی آب داغ همراه استخر علاقه دارید مستطیلی با پلان L  را پیشنهاد میکنیم. همینطور اگر خانواده شما نیاز به یک استخر تفریحی دارند که دور هم بنشینند و کودکان هم در استخر به بازی مشغول شوند، طراحی استخری با پلان نقطه ی مرکزی و عمق کم را میتوانیم به شما پیشنهاد کنیم.

دکوراسیون استخر رویایی
دکوراسیون استخر رویایی

متریال های مورد استفاده در استخرها شامل:

 

  • پشم شیشه: این متریال دارای خصوصیت های خوب مثل نگه داری آب و شسته شدن را دارد ولی عیب آن هزینه ی بالای آن است.
  • بتن: متریال کاملا مناسب برای ساختن انواع شکل ها و طرحها، اما نیاز به تعمیر و بازسازی در بلند مدت نیز دارد.
  • وینیل: کمترین هزینه در ساخت استخر را شامل میشود ولی با گذر زمان آستر روی آن باید ترمیم شود.
  • سنگ: انواع طبیعی و مصنوعی این متریال وجود دارد و به انتخاب طراح بستگی دارد. سنگ فرش انتخاب خوبی است. به دلیل هزینه کم ، زیبایی و جلوگیری از لغزندگی
  • کاشی: بالاترین هزینه برای ساخت استخر همین متریال است. اما در عوض دارای مقاومت بالا است. نیاز به نگه داری خیلی کم و برای مناطق سردسیر بهترین انتخاب است.
استخر ویلایی
استخر ویلایی
طراحی استخر ویلایی
طراحی استخر ویلایی
طراحی استخر ویلایی
طراحی استخر ویلایی

ساخت استخر در هر مکانی نیاز به یک محوطه سازی در اطراف خود برای جلوه ی بیشتر در آن مکان دارد. استفاده از گیاهان هم میتواند مارا برای رسیدن به یک فضای خصوصی نزدیک کند و هم در محوطه سازی به طراح کمک کند. باید در انتخاب گیاهان مخصوصا چوب و برگ و ریشه ی آنها توجه داشته باشیم.

9

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *