خانه / آشپزخانه / طراحی آشپزخانه کوچک

طراحی آشپزخانه کوچک

چند نکته برای طراحی آشپزخانه های کوچک، باریک و کشیده

با توجه به این نکته ها شما میتوانید آشپزخانه ای کارامد و زیبا داشته باشید.

آشپزخانه ها معمولا دو خط موازی با کابینتهای مربعی شکل طراحی میشوند. اما در فضاهای کوچک و محدود دیگر نمیتموانیم فضای بزرگی را برای آشپزخانه استفاده کنیم. در اکثر موارد باید آشپزخانه را در چنین شرایطی به صورت راهرویی طراحی کرد. در اینجا ما به شما خواهیم گفت که چگونه میتوان این فضاها را به آشپزخانه ای کامل و زیبا تبدیل کرد که از کار در آن لذت ببرید.

این آشپزخانه ها یک ویژگی خوبشان این است که شما دو ردیف کابینت در نزدیکی خود دارید که میتوانید به راحتی به آنها دست پیدا کنید.همانطور که میدانید اکثر میز کار آشپزخانه های حرفه ای که سرآشپز در آن احساس راحتی میکند اینگونه طراحی میشوند.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک
دکوراسیون آشپزخانه کوچک

تا جایی که فضا امکان دارد بازشویی به سمت فضای باز در آشپزخانه ایجاد کنید. این کار باعث جلوگیری از خستگی، هنگام کار در آشپزخانه با فضای کوچک میشود.

دکوراسیون آشپزخانه باریک
دکوراسیون آشپزخانه باریک

از خاصیت تقارن و انعکاس در دو بدنه آشپزخانه برای بزرگ تر نشان دادن فضا استفاده کنید. این کار شما همانند آینه در فضا عمل میکند.

طراحی آشپزخانه کوچک
طراحی آشپزخانه کوچک

اگر فضای شما طوری است که نمیتوانید از خاصیت تقارن استفاده کنید و در یک سمت نورگیر وجود دارد میتوانید یک سمت را مخصوص کابینت ها بگذارید و سمت دیگر فضای بازشورا بزرگتر کنید.

طراحی آشپزخانه مدرن
طراحی آشپزخانه مدرن

همانطور که در تصویر میبینید کابینت های بلند  که فریزر را هم در خود جای داده اند یک سمت دیوار آشپزخانه را کاملا پوشانده و سینک ظرفشویی و اجاق گاز در طرف دیگر قرار دارد. با این کار میتوانید فضای بیشتری برای فعالیت در آشپزخانه داشته باشید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک
دکوراسیون آشپزخانه کوچک
طراحی آشپزخانه کوچک و باریک
طراحی آشپزخانه کوچک و باریک

آشپزخانه هایی که در دو طرف بازشو دارند حتما باید بک طرف آن به یک فضای بسته و خصوصی باز شود. در غیر اینصورت آشپزخانه باریک شما تبدیل به یک شاه راه میشود. همچنین نباید این کار باعث رفت و آمد زیاد کودکان شود. فراموش نکنید که آشپزخانه برای بچه های شیطون فضایی کاملا خطرناک و پر خطر است.

طراحی آشپزخانه مدرن
طراحی آشپزخانه مدرن

در این آشپزخانه از آینه برای بزرگتر کردن فضا استفاده شده است. همچنین از یک تخته سیاه در انتها برای یادداشت های روزانه خانم خانه استفاده شده است.

پیشنهاد پردیب

طراحی آشپزخانه کوچک

طراحی آشپزخانه کوچک

عناصر تشکیل دهنده ی آشپزخانه ای کوچک ولی تاثیرگذار ساخت فضایی کوچک برای انجام کارها در آشپزخانه …

آشپزخانه جزیره

طراحی آشپزخانه جزیره ای

طراحی آشپزخانه جزیره ای آشپزخانه  جادار(جزیره) طراحی یک آشپزخانه جادار با کابینت های دیواری زیاد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *