خانه / نشیمن / تی وی روم / طراحی فضای تی وی روم

طراحی فضای تی وی روم

طراحی خلاقانه فضای تی وی روم با آمدن تلویزیون های صفحه تخت بزرگ در اکثر خانه ها فضای زیادی صرف میز تلویزیون و سیمهای پشت تلویزیون میشد. بعد از آن ایده ی جالب پنهان کردن تلویزیون درون کابینت و کمد دیوار آمد که این ایده بعد از مدتی با مشکلاتی از قبیل برخورد دست و پا به درب هنگام باز بودن مواجه شد. بعد از این ایده ها، ایده جدیدی به نام دیوار رسانه ای طراحی شد که توانست چندین جایزه در مسابقات طراحی معماری دریافت کند. این دیوار در نگاه اول دیواری کاملا ساده به نظر میرسد. طرحی زیبا و شیک و ساده مانند قابی به دور تلویزیون تعبیه شده و تا وقتی که تلویزیون روشن است کاملا طبیعی و همانند اتاق تلویزیونهای دیگر عمل میکند. اما هنگامی که تلویزیون خاموش میشود به طور حرفه ای در بین صفحه های مربعی موجود بر روی دیوار، که دور آن را فرا گرفته اند، پنهان میشود. بدون نیاز به درب یا کابینت و یا پنهان سازی به وسیله حرکتی خاص با ساده ترین روش ممکن یعنی خاموش کردن تلویزیون آن را پنهان میکنیم.

طراحی تی وی روم
طراحی تی وی روم

این دیوار در نقطه ی کانونی فضای جمعی خانواده طراحی شده است. بلند گو های این تلویزیون در پشت قطعات مربعی تعبیه شده است وبا وجود سوراخهایی بر روی آنها صدا به بیرون منتقل میشود. روکش پلیت های این دیوار از جنس چرم تهیه شده است. سیم کشی های مورد نیاز کاملا حرفه ای پنهان شده است. با ایجاد یک فرورفتگی در دیوار کل سیمها را درون آن قرار داده است.

دکوراسیون تی وی روم
دکوراسیون تی وی روم

3 روکش های این دیوار در قسمتهایی که باید صدا را از خود عبور دهد سوراخدار انتخاب شده تا صدا با کیفیت خوب به تماشاگر برسد. این پارچه های چرمی سوراخدار طوری کار شده که شما بدون نزدیک شدن، تفاوتشان را با یکدیگر متوجه نخواهید شد.

دکوراسیون تلوزیون
دکوراسیون تلوزیون

یکی از ویژگیهای مهم این طرح قابلیت تنظیم تلویزیون در زاویه های متفاوت است.این ویژگی با استفاده از بازوی متحرک در پشت تلویزیون ممکن شده است.

دکوراسیون تی وی روم
دکوراسیون تی وی روم

پیشنهاد پردیب

طراحی تی وی روم

طراحی تی وی روم مدرن و کم هزینه

طراحی تی وی روم مدرن و کم هزینه در زمانهای دور، حدودأ پانصد سال پیش …

طراحی تی وی روم

دکوراسیون تی وی روم

پنهان سازی تلویزیون در تی وی روم طراحان حرفه ای برای طراحی نشیمن اکثرا با پنهان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *