خانه / اتاق خواب / بازسازی اتاق خواب

بازسازی اتاق خواب

چگونه به آرامش و زیبایی یک اتاق خواب بیافزاییم.

برای این که بتوانیم یک اتاق خواب به هم ریخته با دکوری قدیمی و نا هماهنگ را با حداقل هزینه به زیبایی و آرامش هر چه بیشتر برسانیم باید به یکسری نکات توجه کنیم. این نکات را در پایین بررسی خواهیم کرد.

در خانه ها اکثر مواقع بیشترین توجه و هزینه به قسمتهای عمومی و مکانهایی که در طول روز ما در آنها به سرمیبریم، داده میشود. در صورتی که اتاقهای خصوصی مثل اتاق خواب و… بیشترین تاثیر را روی ما دارد.

صاحب این اتاق که در تصویر میبینید قصد بازسازی آن را دارد. اتاق این فرد اتاقی بی نظم با دکوری ناهماهنگ که از سبکهای متفاوتی در هم به صورت ناشیانه استفاده شده، نیز میباشد. برای بازسازی این اتاق، طراح با هزینه خیلی کمی باید خاسته کارفرما را براورده کند. همانطور که در تصویر میبینید طراح بغیر از هزینه ی تخت خواب، برای دکوراسیون جدید ریخت و پاش آنچنانی نکرده است.

موقعیت خانه

محل سکونت: انتاریو، کانادا

حجم: حدودا ۵۰ متر مربع

موضوع طراحی: بازسازی اتاق خواب کوچک مشتری برای رسیدن به آرامش و هماهنگی دکور

بازسازی اتاق خواب
بازسازی اتاق خواب

مهمترین عضو هر اتاق خواب، تخت خواب است. تختی جدید ساخته شده از الیاف ضد حساسیت و کاملا اورگانیک، جایگزین تخت فنری قدیمی شده است. این تخت از پارچه ای به رنگ خاکستری با بافتی نرم و خاص طراحی شده که متناسب برای طرح دکور انتخاب شده است. رنگ خاکستری رنگی سرد و خنثی است که باید این خاصیت را برای انتخاب رنگ وسیله های دیگر درنظر بگیریم.

بازسازی اتاق خواب
بازسازی اتاق خواب

عکس قبل از بازسازی: وسایلی که در این عکس میبینید یا فروخته شده یا به دوستان و آشنایان اهدا شده است.

چند قطعه که مورد علاقه ی کارفرما است باید برای رسیدن به آرامش او با دکور هماهنگ کنیم. این وسایل تقریبا آنتیک و قدیمی هستند. همچنین او به وسایل و تزیینات قدیمی علاقه ی خاصی دارد.

دکوراسیون اتاق خواب مدرن
دکوراسیون اتاق خواب مدرن

بعد از بازسازی: این تصویر گوشه ای از تخت خواب است. همانطور که در تصویر میبینید طراح با استفاده از رنگهای گرم مثل صورتی روشن و قهوه ای برای گرم کردن اتاق و خنثی کردن سردی رنگ تخت استفاده کرده است.

نکته ای زیبا که در تصویر نشان داده شده است هماهنگ کردن دستگیره کشوی کمد با چراغ خواب قدیمی است.

اتاق خواب سنتی
اتاق خواب سنتی

نورگیر بزرگی در سمت چپ اتاق طراحی شده است که در طول روز نور طبیعی مورد نیاز اتاق را تامین میکند. برای کنترل دید و نور به اتاق خواب، پرده ابریشمی به رنگ قهوه ای سوخته تعبیه شده که باعث گرما، حرارت و هیجان در انسان میشود. همچنین فرش پشمی و گرم با بافت خاصی کف اتاق قرار گرفته که باعث انتقال گرما در زمستانهای سرد و طولانی کانادا میشود.

پنجره های بزرگ اجازه می دهد مقدار زیادی از نور طبیعی را به داخل اتاق – و همچنین صدای آرامش بخش از امواج توفنده در شب. در اینجا، پرده ابریشم لایه در بالای پرده نور انتشار و فرش پشم گرم و قابل لمس در یک اتاق است که زمستان های طولانی را تحمل کانادایی هستند.

با اضافه کردن چند چراغ کوچک بر روی میزهای اتاق خواب میتوان حس عشق و علاقه و همچنین آرامش را به محیط هدیه داد.

دکوراسیون اتاق خواب
دکوراسیون اتاق خواب

کمدی که در عکس مشاهده میکنید از جنس چوبهای کاج منطقه میباشد که بر روی آن تندیسی قدیمی (عتیقه) از جنس برنج قرار گرفته است.

به عقیده ی طراح دور ریختن آینه های موجود در خانه کاری اشتباه است. به دلیل آنکه ما از همین آینه ها میتوانیم به زرق و برق اتاق بیافزاییم و آنها خاصیت دوباره و سه باره برگرداندن نور و حرارت را به محیط دارند.

اتقا خواب زن و شوهر
اتقا خواب زن و شوهر

در تصویر شما یک سینی زیبا را میبینید که از قاب پلکسی و اضافی پارچه ی بالشتک ها برای نگهداری جواهرآلات طراحی شده است.

اتاق خواب جوان
اتاق خواب جوان

این سینی ها قابل حمل هستند که با سرو کردن صبحانه در این سینی ها اشتیاق زیادی برای بیدار شدن فرد در خواب ایجاد میشود.

پیشنهاد پردیب

دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب کوچک همانطور که رشد جمعیت در جهان رو به افزایش است، تامین …

دکوراسیون اتاق خواب کودک

دکوراسیون اتاق خواب کودک شیک و کلاسیک

تخت خواب های شیک و کلاسیک برای بچه های شیطون تخت خوابهای برگرفته از تخیل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *