خانه / اتاق خواب / دکوراسیون اتاق کودک

دکوراسیون اتاق کودک

چگونگی ایجاد یک فضای بازی برای کودکان از فضایی مرده و بدون مصرف

اگر خانه ای که در آن زندکی میکنید کوچک است و نمیتوانید اتاقی برای بازی کودکانتان اختصاص دهید، از طرفی هم برای ایجاد حس استقلال و امنیت در کودکتان علاقه مند به این امر هستید، با شناسایی فضاهایی در خانه شما که بدون استفاده و مرده قرار گرفته میتوانیم با هزینه کم و فضایی خنثی و کوچک شادی را به کودکان شما برگردانیم.

طراحی این فضاها باید اکثرا بر اساس تخیل و کارگردانی کودک انجام شود. طراح باید با مهارت خاصی این امر را انجام دهد در غیر این صورت کودک با آن مکان ارتباط برقرار نمیکند و حتی ممکن است از رفتن به آن مکان احساس ترس کند.

طبق گفته کارفرما که به تازگی به خانه ای جدید نقل مکان کرده اند، فرزندانش با این مکان ارتباط برقرار نمیکنند. در خانه سابق این خانواده اتاقی مخصوص بازی فرزندانشان بوده که در خانه جدید به علت محدود بودن فضا این فضا حذف شده است.

طراح برای راه حل این موضوع، به جستجوی نقطه کوری در خانه مشغول شد. او متوجه فضای کوچکی که در زیر پله قرار داشت شد. در این مکان جعبه ای وجود داشت که وسایل مورد علاقه خود و کودکان را در آن قرار داده بودند. این فضا مکان کاملا مناسبی برای پیاده کردن ایده مد نظر طراح بود.

اتاق خواب پسرانه
اتاق خواب پسرانه

یک پنجره آفتاب گیر پشت این جعبه قرار دارد که نور مورد نیاز فضا را تامین میکند. طراح از همان باکس چوبی برای ساخت قفسه ای در زیر پنجره کمک گرفته است. از این قفسه برای نگه داری کتابها و اسباب بازی های فرزندان استفاده میشود. همچنین قفسه هایی بر روی دیوار برای ذخیره سازی کتاب طراحی شده است. این مکان، فضایی عالی برای بازی کودکان و همچنین کتابخانه ای کوچک برای پدر و پدر و مادر خانه نیز است.

اتاق خواب دخترانه
اتاق خواب دخترانه

فضای اتاقک زیر پله که در تصویر مشاهده میکنید در بیشتر خانه ها وجود دارد و اکثرا به عنوان انباری بی مصرفی از آن استفاده میکنیم. با رنگ کاری، نور پردازی و تهیه کردن پرده ای برای این فضا میتوانیم آن را به راحتی و با هزینه ی کم به اتاق بازی برای کودکانمان فراهم کنیم.

اتاق کودک کوچک
اتاق کودک کوچک

در تصویر بالا طراح از قسمتی پیش آمده در فضای خانه استفاده کرده است. کودکان همانطور که گفته شد به فضایی که ما متعلق به آنها میدانیم عشق می ورزند و احساس میکنند این فضا برای آنها ساخته شده است. این فضا، مناسب برای قرار دادن یک میز کوچک و چند صندلی و حتی یک خانه کوچک عروسکی نیز میباشد.

اتاق خواب کحودک دخترانه
اتاق خواب کودک دخترانه

شما نباید مانع خلاقیت کودک خود برای طراحی کردن فضای بازی بشوید. همچنین با استفاده از یک آینه با توجه به قد کودک ویک شاخه درخت برای آویز لباس میتوانید فضای تخیلی کودک را برای بازی کردن به خوبی فراهم کنید.

اتاق بازی کودک
اتاق بازی کودک

پاگرد پله ها مکانی مناسب برای ایجاد فضای بازی برای فرزندان نیز میباشد. همانطور که در تصویر میبینید این فضا را با قرار دادن یک کمد قفسه بندی شده، نیمکت هایی برای نشستن، میز و نور پردازی به یک فضای کاملا زیبا و دنج برای کودکان تبدیل شده است.

اتاق کودک
اتاق کودک

اگر شما هزینه ی خرید قفسه برای کتابها و اسباب بازی های فرزندانتان را ندارید میتوانید در انتهای راهروها با ایجاد باکسهایی درون دیوار، به فضای مورد نظرتان بدون هزینه برسید. همانطور که در تصویر میبینید با رنگ زدن سقف میتوانیم به فضا شخصیت دهیم و آن را مستقل از بقیه فضاها نشان دهیم.

اتاق خواب دخترانه
اتاق خواب دخترانه

گاهی اوقات میتوانیم با تهیه یک فرش با رنگی زیبا و قرار دادن یک باکس کوچک چوبی بر روی آن فضای مناسب و دلنشینی برای بازی کودکانمان فراهم کنیم.

اتاق خواب کودک پسرانه
اتاق خواب کودک پسرانه

اگر شما از آن دسته از خانواده هایی هستید که دوست دارید فرزندتان جلوی چشم شما بازی کند این طرح به شما کمک زیادی میکند. این کتابخانه زیبا کنار یک فضا طراحی شده وبا استفاده از یک نردبان به بالای فضا دسترسی دارد که فرزند شما میتواند به بالای آن رفته و در آن مکان سرگرم بازی شود.

پیشنهاد پردیب

دکوراسیون اتاق کودک پسر

دکوراسیون اتاق کودک

دکوراسیون اتاق کودک اگر شما قصد طراحی اتاق خواب یک نوجوان را دارید، باید اول …

طراحی اتاق کودک  زرد

دکوراسیون اتاق کودک

اتاق بازی کودکان چون کودکان همیشه با مادربزرگ خود احساس آرامش دارند برای انتخاب و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *