خانه / اتاق خواب / دکوراسیون اتاق کودک

دکوراسیون اتاق کودک

اتاق بازی کودکان

چون کودکان همیشه با مادربزرگ خود احساس آرامش دارند برای انتخاب و ساخت این فضا چه جایی بهتر از مکانی که با آنها خاطراتی در ذهنشان باشد.

در طرح زیر برای این فضا از گاراژ مادر بزرگ و پدربزرگشان کمک گرفته و این فضا را تغییر کاربری داده اند.همچنین این اتاق برای آموزش علم و هنر بغیر از بازی طراحی شده است.

علت انتخاب رنگ سبز بر روی دیوار با آزمایش های روحی روانی بر روی کودکان متوجه شدند که با رنگ سبز آرامش بیشتری در آنها بوجود می آید.

دکوراسیون اتاق کودک
دکوراسیون اتاق کودک

همانطور که در عکس میبینید یک گاراژ با ظرفیت سه ماشین تبدیل به اتاق بازی کودکان شده است.این مکان سرگرم کننده ارزش زیادی برای خانواده های شاغل که کار میکنند دارد. مادر کودکان که شاغل است از یک پرستار برای نگه داری کودکان استفاده میکرده که او قادر به نگهداری آنها نبوده است. تصمیم میگیرد طرحی مخصوص برای کودکان با فضایی مجزا در نظر بگیرد.

کودک نیاز به کارهایی دارد که بتواند به راحتی آنهارا بدون آنکه کسی جلویشان را بگیرد انجام داده و آنها را تجربه کند. اکثر ما آنهارا از کنجکاوی در کودکی منع کرده و حتی به تنبیه آنها میپردازیم. در صورتی که طبق نوشته های هاوارد گاردنر ما باید آنها را تشویق به کارهای مورد علاقه شان و کنجکاوی راجعبه مسایل مختلف در روز بکنیم. این کار امروزه در مهدکودکها انجام داده میشود . ولی اکثر والدین به خاطر کمبود وقت نمیتوانند آنها را به مهد کودک برده و برای اوردن آنها به خانه زمان بگذارند. این ایده برای آنهایی که به فرزندان خود حساس هستند و میخواهند مهد کودکی درون خانه درست کنند کمک شایانی میکند.

در این کلاس یک اسکلت برای آموزش اناتومی بدن، یک میز برای نشستن دور هم و باهم کار کردن، یک دیوار پارتیشن شبکه متغییر برای مصدود کردن جلوی اتاق که مانع از پرت شدن حواس شود، کابینت برای نگه داری وسایل و به کار بردن سنگهای سفید در کف که به راحتی آب ریخته و کثیفیهای ناشی از بازی کودکان با گل و رنگ و … را برطرف کنیم.

طراحی اتاق کودک زرد
طراحی اتاق کودک زرد

در عکس همانطور که مشاهده میکنید کابینتهای زرد رنگ که مانند کرم شب تاب بر روی دیوار سبز که مانند برگ است برخورد کرده اند.این کشوها بیشتر برای وسایل که باید استریل نگهداری شود و در دسترس مستقیم کودکان قرار نگیرد تعبیه شده است.

همچنین بر روی دیوار سبز رنگ مکانی برای به نمایش گذاشتن خلاقیت کودکان تعبیه شده است.

یک سینک برای شستشو بر روی کابینت ها قرار داده شده است.

دکوراسیون اتاق کودک سبز
دکوراسیون اتاق کودک سبز

مادر بزرگ و پدر بزرگ از کار خود راضی هستند و از شادی و کسب علم نوه خود در این مکان لذت میبرند.

پیشنهاد پردیب

دکوراسیون اتاق کودک پسر

دکوراسیون اتاق کودک

دکوراسیون اتاق کودک اگر شما قصد طراحی اتاق خواب یک نوجوان را دارید، باید اول …

اتاق خواب دخترانه

دکوراسیون اتاق کودک

چگونگی ایجاد یک فضای بازی برای کودکان از فضایی مرده و بدون مصرف اگر خانه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *