خانه / اتاق خواب / اتاق خواب رمانتیک

اتاق خواب رمانتیک

۴ رنگ برای یک اتاق خواب رمانتیک!

به منظور بخش سوم و آخر درباره ی تاثیر رنگ بر یک اتاق خواب ایده آل، در این بخش به چگونگی ایجاد یک فضای رمانتیک می پردازیم. بر اساس یک نظرسنجی جدید  ، فضای خودمانی یا رمانتیک پس از فضای آرامش بخش و دنج سومین مدل محبوب برای یک اتاق خواب رویایی می باشد . در ادامه به چهار رنگ پیشنهادی برای ایجاد این حس دوست داشتنی می پردازیم:

1

  1. صورتی تمشکی :

این صورتی قرمز خوش فام مسلما رنگ عشق است. من فکر میکنم احتمال اینکه شما و شریکتان در این اتاق بعد از یک روز خواب راحتی را تجربه نکنید بسیار پایین است! صورتی تمشکی به راحتی با رنگهای گرم فلزی مثل مسی، برنزی و طلایی جور می شود. اضافه کردن مقدار زیادی رنگ سفید برای تمیز و موج دار کردن فراموش نشود!

اتاق خواب رمانتیک
اتاق خواب رمانتیک

اگر صورتی تمشکی که در تصویر قبلی می بینید برایتان کمی شدید می باشد، می توانید گزینه های خفیف تری از این رنگ را بکار گیرید. این صورتی قرمز ملایم تر بدون نیاز به تاثیر صورتی پررنگ  احساس گرما و دنج بودن را ایجاد می کند. برای ایجاد هماهنگی بیشتر، از رنگهای نزدیک به صورتی مثل بنفش و آبی استفاده کنید .بدلیل اینکه این رنگهای متنوع به مقدار زیادبا یکدیگر ایجاد تضاد نمی کنند ،در نتیجه فضایی آرامش بخش و در عین حال رنگارنگ خواهید داشت.

3

به عنوان نمونه رنگهای نمایش داده شده را بکار گیرید.

اتاق خواب مدرن
اتاق خواب مدرن
  1. قرمز یاقوتی تیره:

برخلاف صورتی تمشکی که جذاب و تحریک کننده است، این قرمز با اصالت، تیره  و داغ می باشد. من ترکیب این رنگ جذاب را به همراه رنگهای گرم خنثی و ذره ای رنگ سیاه دوست دارم.

5

این یک رنگ با وقار و اشباع است که گزینه ی خوبی برای دیوار به شمار میرود. در فضاهای کوچکتر که ممکن است چیدن وسایل کمی مشکلتر به نظر آید، میتوان از نقاشی ساختمانی به منظور ایجاد یک فضای درخشنده استفاده کرد.  درصورت اینکه اتاق خواب شما کمبود نور دارد، با استفاده از رنگ سفید و یا دیگر رنگهای ملایم و خنثی مانع تاریکی بیش از حد آن شوید.

6

این رنگها را امتحان کنید

اتاق خواب عروس
اتاق خواب عروس

۳٫کاراملی

طبق نظرسنجی انجام شده در انگلستان، شرکت کنندگان با اتاق خواب به رنگ کاراملی  بیشترین احساس خوب را طبق گفته خودشان داشته اند. با اینکه ارتباط بین این رنگ خاص با میزان احساس خوب به عنوان یک سوال باقی میماند، اما اگر شما این رنگ را برای اتاق خوابتان در نظر گرفته اید،من رنگ کاراملی نارنجی را نسبت به کاراملی قهوه ای توصیه میکنم که دومی خصوصا در اتاق خواب هایی که فاقد نور طبیعی کافی هستند ،تیره تر بنظر خواهد آمد.

8

نوع ملایم تر و هلویی رنگ ، به اتاق فضایی گرم و خواستنی تری می بخشد به ویژه با چوبهای تیره  و لوکس. این یک گزینه مناسب برای تمام کسانی است که به دنبال یک فضای رمانتیک در اتاق خوابشان هستند  و در عین حال رنگهای روشن و درخشنده تر را ترجیح میدهند.

9

من عمیقا جزئیات سقف کاراملی این اتاق خواب فوق رمانتیک را می پسندم.  اگر شما  از آن دسته افرادی هستید که چهره ی همسرتان آخرین چیزی است که قبل از به خواب رفتن تمایل به دیدنش دارید،تماشای این سقف خیره کننده قطعا یکی مانده به آخرین گزینه ی شما خواهد بود.

10

سیب-کاراملی از پی پی جی و یا فلورانس از بنیامین موور را امتحان کنید.

اتاق خواب سیاه و سفید
اتاق خواب سیاه و سفید

 

  1. مشکی

اگر صورتی و قرمز را رنگ عشق باشند، پس سیاه رنگی جذاب است. اما بکار بردن رنگ سیاه برای دیوارهای خانه ممکن است دشوار بنظر آید چون که درصد بالایی از نور را جذب خواهند کرد و در عین حال باعث کوچکتر جلوه دادن فضای خانه نیز خواهد شد.

اگر شما بدنبال ایجاد یک فضای تحریک آمیز در اتاق خواب خود هستید،خصوصا اگر فضای زیادی در اختیار دارید رنگ مشکی گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. رنگ سیاه بدون ایجاد زرق وبرق دراماتیک بوده و اتاق را دنج و شخصی خواهد کرد.

اتاق خواب مدرن
اتاق خواب مدرن

اگر شما علاقه مند به استفاده از رنگ سیاه در اتاق خوابتان هستید و در عین حال با  استفاده از این رنگ برای دیوارها موافق نیستید، میتوانید از این رنگ در قسمت های دیگر مانند کف و یا همراه یک رنگ زمینه شیک استفاده کنید. این اتاق خواب سفید وسیاه نمونه ای از یک اتاق خواب رویایی با طراحی و شمای ساده رنگی است.

13

این رنگهای مشکی را امتحان کنید

کدام رنگ را پیدا کرده اید؟ با ما در میان بگذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *