خانه / سرویس بهداشتی / حمام / حمام رویاییِ مدرن و بزرگ

حمام رویاییِ مدرن و بزرگ

 چهار حمام رویاییِ مدرن و بزرگ

برای تجربه­­ کردنِ حد نهایی حمام، نیمکت­های داخل حمامِ راحت و آسوده، وان­ حمام بزرگ و کاشی­های حمام با عمرطولانی. اگر ذهن شما به سمت هیجان برنده شدن در پاوربال (Powerball) رفته باشد، شانس­های برنده شدن شما به سمت خیالاتی می­روند که خانه رویایی شما به چه شکل خواهد بود. و در این رویا، در همین نقطه، توجه شما روی حمام اصلی خانه متمرکز خواهد شد. بزرگ، پر نور،با طراحی چشمه مانند، پوشیده شده از کاشی خوش­طرح و واقعی، و همه چیز گرم است! اینها همه مشخصه­هایی هستند که صاحب­خانه­ ها در صورتی که این موقعیت به آنها داده شود برای به دست آوردنش تقلا خواهند کرد. در اینجا، چهار حمام برجسته نشان می­دهند که آن رویاها از چه چیزی ساخته شده ­اند.

دکوراسیون حمام
دکوراسیون حمام
  • کف دریاییِ آرامش­بخش

درخواست صاحب­خانه­ها: یک سوییتی مدرن برجسته­یِ دارای حمام با مأمنی آرامش­بخش.

ویژگی­های خاص: وان­های بزرگ، کانترتاپ از جنس مرمر سبز درخشنده، دوش­های بزرگ با نیمکت­های راحت برای استراحت کردن، دکور دیواری برای آرایش؛ دکور کشیده برای دو نفر.

نقشه حمله: هیتر سِگرِتیِ طراح، با یک ترکیب رنگ از کف دریایی سفید و سبز، کار خود را آغاز کرد. سپس او باید فکری به حال اطراف وان حمام می­کرد. انتخاب جنس و کاشی کف کار بعدی بود. موزاییک­های دیوار به طور دلخواه به گونه­ای انتخاب شدند که با جنس کانترتاپ هماهنگ باشند. کابینت­هایی بسیار براق، جلا داده شده با ابزار کروم، همراه با سبک حوله­های سفید و ارکیده، که فضا را تکمیل می­کند.

در اینجا چه می­گذرد: سِگرِتی می­گوید:” آنچه که دیده می­شود اینست که فضا برای استفاده در هر صبحگاه جهت دوش گرفتنی شاداب و آرام شدن در بعد از ظهر با یک حمام گرم، محیا شده است”. ” فضای زیاد برای دو نفر تا به راحتی بتوانند حرکت کنند. همچنین در یک اتاق جداگانه ی زیبا با اندازه مناسب، یک سرویس بهداشتی فرنگی وجود دارد که پنجره و دکور خود را دارد همراه با دستشویی. بهترین حالت تجمل­گرایی”.

دکوراسیون حمام
دکوراسیون حمام

راز طراح: آمیزه­هایی از بافت­ها. سِگرِتی می­گوید:”کفِ کاملاً مات، دیوارها ترکیبی درخشان از شیشه جلا داده شده است. دکورها بسیار براق هستند و رنگشان مات است.

لحظه ی گفتن اووَه: سِگرِتی می­گوید، وقتی که دکور نصب شد، فکر کردیم که ارتفاعش کم است، اما وقتی قطعه­های دستشویی را که ۶ اینچ بلندی داشتند را اضافه کردیم، شکل خوبی پیدا کرد.

ولخرجی­ها و اندوخته­ ها: وان یک مدل زمینی بود، پس سِگرِتی می­توانست نیمی از هزینه را ذخیره کند. که این اجازه را به او می­داد که برای دوش پُرکننده وان هزینه بیشتری را صرف کند.

دکوراسیون حمام مدرن
دکوراسیون حمام مدرن
  • آنرا به خارج منتقل کن:

درخواست صاحب­خانه­ ها: یک سرویس حمام طراز اول که با گیاهان احاطه شده و در ارتباط باشد.

ویژگی­های خاص: گرمایش کف درخشان، سنگ­های کف طبیعی، کابینت­های دکوریِ بدون پایه (به اصطلاح، معلق در هوا،یعنی چسبیده به دیوار بدون پایه)، آیینه­های دکوری معلق، روشنایی ال ای دی، سر دوشی اسپری مانند (مناسب برای آقایان و خانم­ها) و کنترل دریچه برای دوش­ها، جایی برای نشستن، محیط داخلی و خارجی برای محیط دوش گرفتن.

نقشه حمله: این قسمتی از مجموعه­ یِ ساخت و ساز جدیدی از یک طراحی دلخواه در خانه بود. ساخته شده تا از نمای سنگ­های بیرون­زده، کاکتوس ساگورُس، گیاهان محلی و حیوانات لذت ببرید، وقتی که دارید فعالیت­های صبحگاهانه خود را انجام می­دهید. یکی از اهداف صاحبان این بود که یک نورپردازی طبیعی و آرامش­بخش برای آماده­شدن برای یک روز را فراهم سازند. در تصور باز، دو دکور وجود داشت، با یک فضای لباس پوشیدن و خشک شدن بزرگ، و یک دوش برای دو نفر که به فضای بیرون باز می­شود تا فضای داخلی-بیرونی را مشخص­تر کند.

دکوراسیون حمام مدرن
دکوراسیون حمام مدرن

چرا طراحی جوابگوست: فضای توالت و کمد حوله­ها در بیرون از حمام تعبیه شده است. مکان لباس پوشیدن و کمد لباس چند قدم آنطرف­تر است و شامل تمام تجهیزات لباسشویی می­شود. فضای دکور متناسب فعالیت­های روزانه است درحالیکه به صاحبان آن این اجازه را می­دهد که از منظره و نورافشانی صحرای سونوران لذت ببرند. دوش اصلی خود دارای سر دوشی اسپری مانند (مناسب برای آقایان و خانم­ها) است و برای حالت نشسته هم ساخته شده بود. تمام فضا با نور طبیعی صبحگاهی روشن شده بود و منابع نوری متعدد برای فعالیت­های عصرگاهی.

راز طراح: بردن دید منظره به گستره ی عظیمی از شیشه برای احساس مستقیمِ درونی-بیرونی. به کار بردن کاشی­های طرح­دار دیواری برای جداسازی فضای دوش و دکور. کاشه یکپارچه شیشه­ای برای بوجودآوردن کمی جلوه و جلا.

ولخرجی­ها و اندوخته­ ها: ولخرجی­ها شامل کاشی شیشه­ای در مناطق کارشده با کاشی در قسمت دوش اصلی است و شیشه­های دکور. اندوخته­ها شامل به کار بردن محصولات دست­ساز کوارتز برای سطوح افقی و تجهیزات سیفون سفید رنگ برای کمک به اینکه نمایی ساده و تمیز داشته باشد.

حمام مدرن
حمام مدرن
  • تجملات کناردریاچه­ای:

درخواست صاحب­خانه­ها: یک خانه نوساز با طرح دلخوه که خودمانی و راحت بود و مواد مقاوم در آن بکار میرفت. طراح آن، استفانی مک­کِنا می­گوید: ” من انتخاب کردم تا با یک ترکیب رنگی همگام با خصوصیات خانه­ای نزدیک دریاچه کار کنم، که برای آنها جدید بود، اما بعد از صحبت کردن با آنها درباره آرام بودن رنگها، که آنها موافقت کردند.

ویژگی­های خاص: دوش­های بخارده، دوش ثابت، گرمایش زمینی، گرمایش زیرسری در وان حمام، کاشی مقاوم، جای مخصوص ارایش با چندین کشوی نازک، نورپردازی دلخواه به روی مبل و جای آرایش، سر دوشی­های متعدد، کابینت­های دلخواه برای خشک­کن مو و کشو با جای آهنی.

نقشه حمله:  از آنجا که محیط با طراح توسعه یافته بود، کابینت­های طراحی شده بودند، سپش کاشی­ها نصب شدند، نظیر تمام تصمیمات دیگری که در ادامه گرفته شد.

6

چرا طراحی جوابگوست: حمام نشانگر آرامش و راحتی است و منظره­ای از دریاچه مینِتُنکا را به نمایش می­گذارد.

راز طراح:مک­کِنا می­گوید:” نورپردازی اَمپِل مهم­ترین قسمت حمام است”. حداکثر نورپردازی در کناره­های آیینه­ها و استفاده از نورپردازی دکوری برای استفاده کردن از قابلیت­های معمارگونه، همانند استفاده از پنجره کوچک، بالای وان در این اتاق”.

7

  • شاداب و تمیز

درخواست صاحب­خانه­ها: یک فضای خیلی روشن، قابل انتقال و مدرن با امکاناتی که جلب توجه می­کنند.

ویژگی­های خاص: کاشی­ مرمری با طرح گورخری بر روی دیوار در محیط دوش، گرمایش نیمکت دوش، دوش ثابت، دوش بخارده، گرمایش جا حوله­ای، توالت با شیرآب فشاری دلخواه، گرمایش کف، امکان نورپردازی بالای فضای ایستادن وان، درهایی از جنس چوب گردو و سفیدِ براق، دیوارها از جنس چوب گردو به صورت دلخواه با نورپردازی سقفی، کمد ایستاده مخصوص حوله و لباس و محفظه­ی دلخواه میان دستشویی­ها.

نقشه حمله: الگوی گورخریِ کاشی دیوار در محیط دوش، نقطه پرش بود و تبدیل به نقطه اصلی شد. بقیه چیزها در دوش و حمام کمرنگ شدند تا به این ویژگی اجازه­ی رخ­نمایی بدهند. کابینت­هایی از جنس چوب گردو، سفید-براق که با لایه نازکی از وینیل (Thermofoil) پوشیده شده بودند بعداً اضافه شدند.

8

چرا طراحی جوابگوست:  طراح، کِرتیس آلویسیو می­گوید:” این یک محیط کارآمد است”. همه عناصر آن به اندازه کافی بزرگ هستند و هیچ قسمتی از فضا هدر نرفته است. همه نور طبیعی هم به جذابیت فضا افزوده است.

راز طراح: ” آلویسیو می­گوید: ” ما تلاش کردیم که تمام شعاع نور طبیعی را به داخل اتاق وارد کنیم اما همچنان داشتن بیشترین حریم شخصی را از سوی مشتریان خود در نظر می­گیریم”. همچنین وقتی با محیطی کوچکتر کار بشود، گاهی اوقات کمتر بیشتر است، و به نظرم برش­های تمیزِ پخته­ی این فضا، این مسئله را اثبات می­کند.

لحظه ی گفتن “اووَه”: آلویسیو می­گوید: ” وقتی در ابتدا در حال طراحی دوش بودیم، حتی شیشه هم بیشتر بود، و مشتریان پس از دیدن آن بیان کردند که این برای آنها زیادی باز است”. ” آنها مقدار بیشتری حریم شخصی می­خواستند، پس مقداری دیوار جزئی به آن اضافه کردیم.

ولخرجی­ها و اندوخته ­ها: دوش و کابینت­ها ولخرجی بودند. اندوخته­ها از به کار بردن وان­ ساده­یِ ارزان و کاشی کف.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *