خانه / آشپزخانه / طراحی کابینت آشپزخانه

طراحی کابینت آشپزخانه

طراحی کابینت آشپزخانه

ایده های تازه و مدرن برای کانتر آشپزخانه

طراحی آشپزخانه مدرن
طراحی آشپزخانه مدرن

کانتر در آشپزخانه محل مناسبی برای نمایش اوج هنر طراحی و زیبایی آشپزخانه شما میباشد.صرف نظر از اینکه طراحی و دکوراسیون شما چیست باید به انتخاب نوع متریال از نظر ساییده گی ،خش چذیری،کثیف شدن و…برای پوشش روی کانتر  توجه کرد چراکه این محل برای پخت و پز بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد.

امروزه تکنولوژی متریال های زیادی را در اختیار ما قرارداده است.در این انتخاب ها برای اینکه بتوانیم زیباترین آشپزخانه را طراحی کنیم  باید دقت داشته باشیم متریالی که مورد استفاده قراردهیم در قبال سایش، کثیفی،برش و خش و حرارت ناشی از آشپزی بادوام باشد و برای نظافت آن ،بتوان با یک دستمال ساده نیز تمیز کرد.

در ادامه برخی از ایده های مناسب برای کانتر آشپزخانه را باهم بررسی میکنیم.

استفاده از رنگ های متضاد برای کانتر

آشپزخانه مدرن و جذاب
آشپزخانه مدرن و جذاب

برای ایجاد حس قویتر حتما از رنگ های جذاب و با انرژی استفاده کنید.درسته که استفاده از تضاد بین سیاه و سفید قویترین حس تضاد رو داره اما برای کانتر آشپزخانه با توجه به نوع طراحی از رنگ های جذاب و پر انرژی مانند نارنجی،زرد و یا سبز نیز میتوانید استفاده کنید .

و اما راز اصلی انتخاب رنگ متضاد این است که حتما از رنگی متضاد با رنگ کابینت استفاده کنید تا بیشتر خودش را نشان دهد.

کانتر های طرح دار

آشپزخانه طرح دار
آشپزخانه طرح دار

اگر شما سبک مینیمالیستی و با اصالت را میپسندید میتوانید از این ایده استفاده کنید و کانتر آشپزخانه خود را با متریال های طرح دار طراحی کنید .در ضمن بهتر است برای این ایده از متریال های سنگی طرح دار استفاده کنید تا ابهت بیشتری به آشپزخانه شما بدهد.

کانتر های ضخیم

آشپزخانه سنتی
آشپزخانه سنتی

یکی از آخرین روندهای طراحی استفاده از کانتر های ضخیمتر است.معمولا برای رویه مانتر از صفحاتی با ضخامت ۲ سانتیمتری استفاده میکنند اما در این ایده میتئان از صفحاتی با ضخامت ۳ تا ۵ سانتیمتری استفاده کرد تا جلوه و شکوه بیشتری داشته باشد.در نظر داشته باشید در استفاده از این ایده به ارتفاع کابینت ها حتما توجه کنید ناقص نشوند.

طراحی کانتر به جای تخته برش

آشپزخانه کوچک
آشپزخانه کوچک

صفحات رویه کانتر آشپزخانه خواسته یا ناخواسته به عنوان تخته برش استفاده میشود پس بهتر است از متریال چوبی مناسب استفاده کنیم تا نه تنها به عنوان رویه کانتر در طراحی باشد بلکه به عنوان تخته برش هم طراحی شده باشد.

کانتر های فلزی

آشپزخانه استیل
آشپزخانه استیل

همانطور که استفاده از صفحات استیل به عنوان کانتر فلزی بهترین گزینه ها میباشند اما بهتر است در ادامه به ۲ متریال فلزی دیگر هم نگاهی بکنیم

کانتر فلزی از جنس روی

آشپزخانه جدید
آشپزخانه جدید

اگر به دنبال استفاده از طیف رنگ سبز و آبی در آشپرزخانه هستید بهترین گزینه استفاده از فلز روی برای کانتر آشپزخانه تان میباشد

کانتر مسی

 

8

همیشه مس طبع و تاب گرمی داردو استفاده از فلز مس با توجه به درخشنگی بینظیرش میتواند تمام گوشه ها و لبه های تیز را نرمتر نمایش دهدو گزینه مناسبی برای کانتر آشپزخانه شما میباشد.

کانترهای بتنی

آشپزخانه مدرن
آشپزخانه مدرن

بتن یک متریال با دوام است و برای رویه ی کانتر بسیار توصیه میشود چراکه خد به تنهایی دارای بافت های زیباست و از همه مهمتر این است که به راحتی میتوانید آنرا به دلخواه خود رنگ کنید و انواع طرح ها را روی ان پیاده کنید.

استفاده از ۲ کانتر متفاوت

10

 

همانطور که در عکس بالا میبینید در این ایده از ۲ کانتر مجزا با ۲ رنگ متفاوت استفاده شده.کانتر سفید رنگ برای آشپزی های حرفه ای تر مانند تهیه خمیر و … و کانترچوبی محل مناسبی برای برش های دیگر طراحی شده است.

از این ایده میتوان در آشپزخانه هایی که به صورت حرفه ای فعالیت میکنند استفاده کرد.

کانتر های منحنی شکل

آشپزخانه گرد
آشپزخانه گرد

اگر شما میخواهید مرز  تمام خطوط  صاف و کنج ها را در آشپزخانه خود از بین ببرید از این نوع کانتر استفاده کنید.کانتر های منحنی شکل محل بسیار مناسبی برای نشستن و یک گپ دوستانه است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *