خانه / اتاق خواب / طراحی تخت خواب تاشو

طراحی تخت خواب تاشو

طراحی تخت خواب تاشو

طراحی یک اتاق خواب چند منظوره

یک اتاق یک نفره در خدمت اهداف چندگانه با یک تخت تاشو مناسب

در خانه های قدیمی معمولا اتاق خواب مهمان اتاقی است که خیلی کمتر استفاده میشد و فضای بدون استفاده ای بود که برای انجام امور مفید تری میتوانست مورد استفاده قرار بگیرد.اما استفاده از یک تخت خواب تاشو میتواند بسیار متفاوت تر باشد.به عنوان مثال میتواند یک اتاق کار یا تی وی روم و … باشد.این ایده یک ایده بسیار خوب میباشد “استفاده از تخت خواب های تاشو کمک زیادی میکند تا یک محیط چند کاربره داشته باشیم.”

تخت خواب تا شو
تخت خواب تا شو

اما اشتباه نکنید :تخت خواب های تاشو مدرن با تخت های قدیمی تفاوت زیادی دارند.بسیار راحت ،نرم و قابل تنظیم و کارآمد  و متناسب با اکثز دکوراسیون ها هستند.

در این بخش نکات مهمی که شما باید در مورد تخت خواب های تاشو باید بدانید را در اختیارتان قرار میدهیم:

 

عنوان پروژه:اضافه کردن تخت خواب تاشو

دلیل استفاده:تبدیل اتاق خواب معمولی به اتاق خواب چند کاره و افزایش فضای اتاق

توضیحات:مهمترین نکته این است که ابتده باید یک فضای حدودا ۳۰ سانتیمتری به ضخامت دیوار اضافه شود.پس قدم اول برای طراحی پیدا کردن فضایی از دیوار است تا بتوانیم از ضخامت دیوار استفاده کنیم.توجه داشته باشید که هر چقدر این ضخامت کمتر شود از راحتی تخت خواب شما نیز میکاهد.

گام بعدی نوع استفاده ای است که شما بعد از جمع کردن تخت خواب میخواهید استفاده کنید فضا هایی مانند یک اتاق کار،تیوی روم،اتاق میهمان، اتاق بازی  و …

طراحی تخت خواب تاشو
طراحی تخت خواب تاشو

همانطور که در عکس بالا میبینیم صاحب خانه یک اتاق با اهداف چند منظوره نیاز داشت تا به عنوان اتاق خواب میهمان استفاده کند. به گفته طراح این اتاق خواب “آنها یک اتاق خواب مهمان با یک تخت خواب یدکی که زیاد مورد استفاده نیست نمیخواستند.

با توجه به اینکه تخت خواب تا شو ضخامتی حدوده ۳۰ تا ۵۰ سانتیمتر از ضخامت دیوار را گرفته بود،اطراف این تخت خواب تاشو را بوسیله وسایل مورد علاقه اش مانند اسباب بازی ها و ۲ کمد به عنوان انباری طراحی کردیم.

طراحی اتاق خواب

 

بعد از اینکه تصمیم گرفتید که تخت خواب تا شوی شما کجا جمع خواهد شد و هدف شما از این تخت خواب تاشو چیست در نظر گرفتن کیفیت تشک شما نیز مطرح میشود.

(آیا شما هم فکر میکنید که تشک های تخت خواب های تاشو راحت و نرم نیستند؟خیر آنها بسار نرم تر و راحت تر از تشک های معمولی هستند چراکه فنر میانی داخل تشک های معمولی را ندارند.)

تخت خواب تاشو
تخت خواب تاشو

استفاده از تخت خواب های تاشوی آماده بسیار راحت است اما شما میتوانید با کمک  یک طراح معمار و آرشیتیکت تخت خواب تاشوی مورد علاقه خود را بسازید و طراحی کنیدتا بتوانید بهترین فضا ها را اطراف آن تعبیه نمایید.

تخت خواب تاشو
تخت خواب تاشو

نقش تخت خواب های تاشو:

قیمت تخت خواب های تاشو:

قیمت این تخت وخاب ها بستگی به نوع سفارش، اندازه ،قفسه های اطراف و خیلی موارد دیگر دارد اما برا تهیه یک تخت خواب تاشو یک نفره حد اقل از ۱۲۰۰۰۰۰ تومان شروع میشود. اما سفارش یک تخت خواب تاشو با توجه به نیاز شما بسیاز مفید تر خواهد بود.

اگر شما قصد باز ساز ی و دکوراسیون مجدد خانه خود را دارید میتوانید از کابینت کار خود نیز در این زمینه استفاده کنید که تمام کار های چوبی شما را انجام میدهد.

حتما توجه داشته باشید که این نوع تخت خواب های تاشو کار دست  نیستند .

تخت خواب تاشو
تخت خواب تاشو

استفاده از یک تخت خواب تاشو در یک اتاق کار

تخت خواب تا شو
تخت خواب تا شو

استفاده از تخت خواب تاشو برای یک اتاق خواب  کودک

اتاق خواب کودک
اتاق خواب کودک
اتاق خواب کودک
اتاق خواب کودک

 

پیشنهاد پردیب

دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب کوچک همانطور که رشد جمعیت در جهان رو به افزایش است، تامین …

بازسازی اتاق خواب

بازسازی اتاق خواب

چگونه به آرامش و زیبایی یک اتاق خواب بیافزاییم. برای این که بتوانیم یک اتاق …

نظر

  1. کار هاتون واقعاً زیباست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *