خانه / آشپزخانه / طراحی آشپزخانه جزیره ای

طراحی آشپزخانه جزیره ای

طراحی آشپزخانه جزیره ای

آشپزخانه  جادار(جزیره)

طراحی یک آشپزخانه جادار با کابینت های دیواری زیاد برای جمع کردن وسایل زیاد

عموما در هنگام طراحی آشپزخانه داشتن فضای کافی برای جادادن وسایل آشپزی و غذا ها و مواد اولیه یکی از مهمترین قسمت ها میباشد.اما زمانی که این کار با برنامه ریزی بهتری انجام شود میتواند بازده بیشتری داشته و همچنین با زراحی یک جزیره در وسط آشپزخانه فضای بیشتری را برای آشپزی در اختیار خانم خانه قرار میدهد تا آشپزی دلچسب شود.

 

در ادامه ۳ آشپزخانه جزیره جادار را با هم بررسی میکنیم:

آشپزخانه جزیره

 

۱-آشپزخانه روستایی وجادار

طراح:گروه معماری لارسن

مکان: Deerwood, Minnesota

ابعاد:حدود ۳۰ متر مربع

زمان ساخت :۲۰۱۵

 

درخواست صاحب خانه:

طراحی آشپزخانه سخاوتمندانه ای که یک اتاق بزرگ برای گذراندن اوقات فراغت تمام اعضای خانواده باشد.

به گفنته طراح این آشپزخانه “این خانواده میخواستند تا یک فضای دنج و دلنشین در این آشپزخانه طراحی شود اما در عین حال یک فضای هم روشن و هم ظریف داشته باشند.
ویژگی های خاص:

در دیوار یکه در سمت چپ میبینید یک اجاق گاز دیواری و قفسه هایی طراحی شد که به گفته طراح این پروژه”این دیوار با توجه به وجود پنجره های زیادی که در آشپزخانه وجود داشت میتوانست ضعف کابینت کم این فضا را جبران کند”با توجه به جای پنجره و جهت ایجاد تقارن اطراف پنجره دو قفسه طراحی کردیم و همچنین سینک ظرفشویی و اجاق گاز را از دید اصلی یخارج کردیم تا توجه زیادی را به پنجره معطوف کند

راز اصلی طراح:

نگه داشتن یک پارچه گی رنگ کابینت ها و سقف  است”این کار اجازه داد تا یک فضای متحد و یکدست را بسازیم تا با بازتاب نور ها سطحی زیباتر را در نمای کار ببینیم.

 

آشپزخانه جزیره

 

قسمت های دست نخوره کار:وسایل لوله کشی ساده باقی ماند و در طراحی کابینت ها از اکیپ متخصص استفاده کردیم تا بتواند بافت زیبای روستایی سقف و کابینت را یکدست تر بسازد.

 

آشپزخانه مدرن

 

 

 

۲- آشپزخانه مدرن و راحت

طراح:گروه معماری فاب

مکان پروژه:آستون ،تگزاس

ابعاد: حدودا ۷٫۵ متر مربع

سال ساخت :۲۰۱۴

درخواس کارفرما:

تجمیع کردن ۴ واحد در طبقه سی ام با یک آشپزخانه مرکزی
ویژگی های خاص”

استفاده از یک قفسه بزرگ که در داخل خود فضایی برای قراردادن تلوزیون در قسمت انتهایی آشپزخانه و همچنین پنهان کردن یخچال و فریز برگ و ماکروفر و اجاق در داخل دیوار سمت چپ که به وسیله درب هایی پنهان شده و همچنین استفاده از یک میز کار بزرگ (جزیره)در وسط این آشپزخانه.

استفاده از یک قفسه برای این آشپزخانه دکوراسیون خاصی به این فضا میدهد و استفاده صرفا آشپزی از این آشپزخانه را حذف کرده و فضای متفاوت تری را میسازد .در ضمن استفاده از صندلی ها در دو طرف این جزیره یک انباری بسیار خوب برای ذخیره کردن وسایل آشپزی آنهم بصورت پنهان ایجاد کرده است

آشپزخانه مدرن

 

طراحان این پروژه میبایستی ۴ واحد را به یک واحد تبدیل میکردند اما مشکل اصلی  بود که سیستم تاسیساتی این برج اجرا شده بود و آنها نمیتوانستند تا تاسیسات طبقات پایینی و بالایی را خراب کنند .محل جدید آشپزخانه محل ۲ حمام مستر قدیمی بود و آنها با هر تغییری با سیستم تاسیسات قدیمی به مشکل میخوردند و مجبور به تغییر تصمیم خود بودند.

 

آشپزخانه جزیره

۳-آشپزخانه مدرن و چند منظوره

طراح:گروه معماری بلینکوف

مکان:آمانیا،نیویورک

ابعاد:۲۸ متر مربع

سال تولید:۲۰۱۵

 

در خواست کارفرما:

آشپزخانه یکی از قسمت های مهم این پروژه بود که در سال ۱۹۸۰ بازسازی شده بود و کارفرما میخاست با توجه به اینکه این واحد از اتاق های تو در تو تشکیل شده بود یک فضای برای آشپزخانه داشته باشد تا نمای بهتری به اتاق ها داشته باشدو باز و دلنشین شود.
ویژگی های طراحی:
طراحی فضای مناسب برای جادادن یخچال و محفظه نگهداری نوشیدنی ها با درب شیشه ای،تغییر رنگ چوب کابینتها
برنامه ریزی اصلی :

با جابجا کردن لندری (رخت شور خانه)به قسمت دیگر این اجازه را به طراح داد تا بتواند با استفاده از یک میز صبحانه خوری از جنس چوب گردو و طراحی یک آشپزخانه جزیره فضای آشپزخانه را بسیار بزرگتر از آن که در قبل بود نشان دهد .استفاده از سرامیک های مشابه کف پذیرایی فضای آشپزخانه را به فضای نشمین پیوند تا بزرگتر به نظر برسد.

کسانی که از این خانه استفاده میکردند یک انواده بازنشسته بودند که معمولا تعطیلات آخر هفته و تعطیلات تابستان به اینجا می آیند.

کارفرما میخواست تا با هزینه کمتر از ساخت مجدد این آشپزخانه آنرا بازسازی کند تا این خانه قدیمی مکان مناسبی برای گذراندن تعطیلات خود و خانواده اش باشد.

پیشنهاد پردیب

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

طراحی آشپزخانه کوچک

چند نکته برای طراحی آشپزخانه های کوچک، باریک و کشیده با توجه به این نکته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *