خانه / سرویس بهداشتی / حمام / طراحی حمام شیک و ظریف

طراحی حمام شیک و ظریف

حمام برتر امروز: بررسی حمام شیک و ظریف

انگیزه تغییر این حمام قدیمی چیزی جز استفاده از یک کمد عتیقه و یک وان قدیمی و نور کم و تاریک این حمام نبود.

وان قدیمی  ،به سبک خانواده های سلطنتی و تمایل صاحب خانه به اضافه نمودن عناصر سرگرم کننده موضوع باز سازی این حمام مستر بود.تبدیل یک اتاق تاریک زیر شیروانی به یک حمام مستر زیبا اولیت اصلی این زن و شوهر جوان بود تا بتوانند خانه ای را که در سال ۱۹۳۳ ساخته شده را به بهترین نحوه باز سازی کنند.

امی گیل طراح این حمام میگوید”یکی از مشتریان من که اهل بریتانیا است میگوید:مردم فکر میکنند که سبک من خیلی محافظانه کار است،اما من معمولا اعتقاد دارم سرگرم کننده است وباید  اتاق های سرگرم کننده طراحی کنم.امی که به عنوان پیمانکار اصلی این پروژه نیز فعالیت میکند میگوید”در این پروژه سعی کردیم تا حس سبکی خاصی را به بیننده القا کنیم چراکه اوگلچینی   از سبک سفید و تمیز و شیک که با سبک معاصر تلفیق شده رابیشتر دوست دارد.درنتیجه یک حمامی را طراحی کردیم تا صاحب خانه بتواند همواره خود را در آنجا حس کند.

طراحی حمام کوچک
طراحی حمام کوچک

بررسی کلی حمام در یک نگاه

کسانی که از این حمام استفاده میکنند:یک زوج جوان که خانم خانه یک ماساژور و آقای خانه یک افس پلیس است.
محل پروژه: Nashville, Tennessee

ابعاد حمام:حدوده ۱۰ متر مربع
یک میز بزرگ عتیقه  محل مناسبی برای جمع کردن وسایل مورد نیاز صاحبخانه است که خانم خانه آنرا در یک حراجی بزرگ خریداری کرده بود و خودش آنرا رنگ کرد.
امیلی طراح این حمام توصیه میکند تا از یک روشویی عمیق استفاده شود تا از نابودی چوب بسیار زیبای روی آن کمد عتیقه جلوگیری کند.همچنین استفاده از این سینک جلا خورده ی زیبا در کنار آن میز عتیقه یک کنتراست پست مدرن زیبا را بوجود می آورد.

دکوراسیون حمام
دکوراسیون حمام

قسمت بعدی مهم برای این زوج جوان آینه بود.قاب سیاه و سفید و طلایی بکار رفته برای آیینه یک بافت و نگاه کلاسیک را الغاء میکند.این زن و شوهر جوان به معماری و طراحی احترام خاصی قایل بودند و میخواستند تا یک حس سنتی بودن را به محیط حمام خود انتقال دهند.

نورپردازی این پروژه در چند لایه مختلف انجام شده است.همانطور که در عکس هم میبینیم یک لوستر کریستال زیبا کنار آیینه قرارداده شده تا بتواند حس غرور را در هنگام آرایش کردن در مقابل آینه الغا نماید با توجه به اینکه لوستر های سقف حمام و وان نیز بصورت جداگانه روشنایی محل مورد نظر را تامیین میکنند.

لوستر ها،پرده های توری و وان با پایه های شیک و سیاهی میز توالت داراری زائده های بیش از حد مورد علاقه مرد خانه که یک پلیس است نبود . این حمام و اتاق مستر بایستی برای یک زن و شوهر طراحی شود و بتواند یک حس سنتی را برای هر دوی آنها تامیین نماید.

طراحی حمام
طراحی حمام

قبل از طراحی:

آخرین باز سازی در سال ۱۹۹۰ انجام شده بود با توجه به محل وان و دوش عملا هیچ استفاده ای از دوش نمیشد.

با این حال آنها تصمیم به جابجایی حمام مستر گرفتند و انرا به عنوان بخشی از مجموعه مستر اضافه کردند.

در عکس فوق نمیتوان به راحتی شیب سقف را دید چرا که همین سقف شیب دار تاریکی زیادی را الغا مینماید همچنین همانطور که میبینید درب کوتاه،محل اشتباه توالت فرنگی که روبروی وان هست و … از نکات ضعیف این حمام میباشد.

طراحی حمام کوچک
طراحی حمام کوچک

بعد از طراحی:

دوش حمام را به فضایی انتقال دادیم تا بلند ترین ارتفاع را داشته باشد. بخ جای آن در ب تنگ و کوتاه از یک درب شیشه ای برای جدا کردن فضا استفاده کردیم چون فضای هایی وجود دارد که نیاز به درب ندارد.همچنین یک نیمکت در زیر سقف شیبدار اضافه شده و در سمت راست تصویر یک پنجره کوچک در بالای توالت فرنگی فضای بسیار مناسبتر را فراهم کرده است.

کاشی سیاه و سفید ۶ ضلعی بکار رفته در کف قسمت دوش در کنار رامیک دیواری سفید رنگ طرح آجر کنتراست قوی را ایجاد میکند.همچنین از رنگ سیاه برای بند کشی کاشی های دیوار حمام استفاده کردیم تا از سفیدی بیش از حد ان جلوگیری کند.
برای کف حمام از سرامیک های طرح چوب استفاده شده است.از آنجایی که میخواستیم طرح کف خیلی به چوب واقعی شبیه باشد بخاطر همین بصورت تصادفی از سرامیک ها استفاده کردیم.

با توجه به بودجه کارفرما استفاده از سنگ های مرمر سفید برای کف قسمت دوش حذف شد و به جای آن از کاشی های ۶ ضلعی استفاده شد

طراحی حمام
طراحی حمام

وان مورد دلخواه خانم خانه بسسیار گران بودبرای همین موضوع آنها از یک وان لرزانتر استفاده کردند و برای اینکه حس دراماتیک تری ایجاد کنند انرا روبروی درب  ورودی  و زیر قسمت شیبدار قراردادند تا بتوانند از حداکثر فضا استفاده کنند و بوسیله دو لامپ  ک.چک روشنایی آنرا کامل کردند.

 

استفاده کردن از یک حاشیه افقی سفید رنگ و جداکردن قسمت  وان از بقیه دیوار یک نمای دلنشین به محیط میدهد.همچنین استفاده از این حاشیه افقی به جای آن تیغه قدیمی و چوبی همه قسمتهای این حمام را یکپارچه تر به نظر میرساند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *