خانه / سرویس بهداشتی / حمام / دکوراسیون حمام

دکوراسیون حمام

دکوراسیون حمام

سبک سیاه و سفید الهام گرفته شده در دکوراسیون این حمام  از مردم نمرات بالایی دریافت کرده است.

معمولا در طراحی منزل الهام گرفتن از محل کار(دانشگاه)نه جذاب است و نه سر گرم کننده ،اما در این موردکه  برای یک کارمند دانشگاه طراحی شده است ،جنبه های مورد علاقه اش از محیط کار وی در طراحی حمام اتاق مسترش نقش مهمی را ایفا کرده است.برای کابین  دوش از پنجره های یوپی وی سی با قاب های فلزی که از خطوط راهروهای محیط دانشگاه الهام گرفته شده استفاده شده است که حس گرمای حمام را خیلی جسورانه ترنمایان میکند.

دکوراسیون حمام
دکوراسیون حمام

 

مشخصات طراحی:

عنوان:حمام مستر در گلانس

محل پروژه:نیوتن،ایالت ماساچوست

ابعاد:۱۲۰ فوت مربع یا ۱۱٫۱۰ متر مربع

طراح: گروه معماریchace

Chace Architecture

علاوه بر توضیحات فوق یک حمام به سبک خانواده سلطنتی دوره سال ۱۹۲۰ میلادی نیز در سبک طراحی حمام و اتاق خواب جدید استفاده شده است. Jonathan از گروه معماری chace میگوید که نقش او در این پروژه به عنوان یک راهنمای کامل و آگاه برای مشتری بوده است.او تحقیقات بسیار زیادی انجام داده بود و به خوبی تمامی متریال ها و وسایل مورد علاقه صاحب خانه را حتی بهتر از خود او میدانست.به گفته ی معماراین پروژه تمام نیاز های صاحب خانه فقط کسی بود که بتواند چشم انداز وسیعی از علایق وی را به واقعیت تبدیل کند.

 

همانطور که در عکس میبینید برای روشویی از یک روشویی سنگی با شکوه که به وسیله چوب بازسازی شده است استفاده شده که این طیف رنگی به کل فضا نیز دیکته شده است. به گفته ی معماراین پروژه “این رگه های سفید رنگ در روشویی سنگی فوق یک کنتراست بسیاز زیبا و دراماتیک را ایجاد میکند،همچنین تکرار این دسته تلفیق رنگ سیاه و سفید یک اتحاد خاصی را در این فضا ایجاد کرده است.

 

دکوراسیون حمام
دکوراسیون حمام

صاحب خانه  علاقه خاصی به جمع آوری قطعات ریزی از جنس قلع فشرده داشت  وتعداد کمی از قطعات مورد علاقه خود را با رنگ سفید تزیین کرده و آنها را برای هماهنگی به دیوار آویزان کرده است.همچنین آینه ای را که به صورت آنلاین خریداری کرده بود را توسط قطعات کوچک قلعی سفید رنگ به صورت یک قاب در اطراف آن چیده و آنرا بالای ۲ روشویی خود آویزان کرده است تا بتواند فضای بیشتری را در میدان دید خود قرار دهد.

دکوراسیون حمام

 

گروه معماری chace برای نیمه بالایی سرامیک های حمام از سرامیک های دست ساز سیاه قلم کاری شده استفاده کرده است.دلیل انتخاب این سرامیک ها بیشتر مربوط به استفاده از همان قطعات قلعی شکلی که در قسمت قبل استفاده شده بود است. به گفته ی معماراین پروژه “از انجایی که سرامیک های دست ساز در هیچ قسمتی شباهتی به هم ندارند میتواند یک حس واقعی تری از فضا را به بیننده القا نماید.

دکوراسیون حمام

گروه معماری chace  برای کابین دوش هم توسط یکی از شرکتهای سازنده پنجره های یو پی وی سی  ساخته شده که متخصص در ساخت پنجره های یو پی وی سی  از جنس قاب فلزی برای دانشگاه ها و نهاد های مرتبط میباشد استفاده کرده است.این پنجره ها باعث میشود تا همان حسی که صاحب خانه هنگام قدم زدن در راهروی ساختمان اداری دانشگاه ویا محل کارش به وی دست میدهد منتقل میشود.همچنین به جای استفاده از یک کفشور تخلیه قدیمی یک کانال فلزی ضد زنگ جهت انتقال آب در اطراف کابین دوش تعبیه شده تا بتواند آب ناشی از استحمام را تخلیه نماید.

نقشه حمام

در این پلان میتوانید ببینید به چه زیبایی میتوان توالت فرنگی را در پشت حمام مخفی نمود تا نمای زیبا تری داشته باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *